Žuvinto biosferos rezervato teritorija palyginti kukli savo kultūros paveldo vertybėmis, tačiau teritorijoje yra vietinės ir respublikinės reikšmės kultūros paveldo objektų.
Reikšmingiausias ir didžiausias archeologinis paminklas - Varnupių piliakalnis su senovine gyvenviete, esantis Varnupių k. Igliaukos seniūnijoje, Marijampolės rajone. Varnupių piliakalnio teritorijoje tarp Žuvinto ir Amalvos palių (Varnupių k. Igliaukos sen.) žmonės gyveno jau akmens amžiuje. Manoma, kad jis supiltas žmonių rankomis, pylimo statybai naudota daug medžio. Piliakalnio teritorijoje rasta archeologinių radinių, priskiriamų jotvingių kultūrai. Į pietus nuo piliakalnio guli mitologinis akmuo su iškaltu pasagos ženklu, vadinamas Padkaviniu ( https://www.istorija.lt/data/public/uploads/2020/10/la_38_053-106.pdf ).
Gausesni kultūros paveldo objektai – senosios kaimų ar istorinių įvykių dalyvių kapinės jų – 9, išsibarstę po biosferos rezervato teritoriją.
Biosferos rezervato teritorijoje yra dvi bažnyčios: Šv. Jurgio, Daukšių kaime ir Šv. Trejybės Riečių kaime Marijampolės rajone.