Naujienos


Šienaujamose pelkėse - gencijonų žvakės

2016-08-16

Nepaprastai įdomu stebėti, kaip atsikuria po ilgo laikotarpio pradėtos šienauti Žuvinto pelkės ir pelkėtos pievos. Dar niekada čia neteko stebėti taip gausiai žydinčių siauralapių gencijonų -  įsimintinų besibaigiančios vasaros augalų.

Skaityti daugiau

Nacionalinio paukščio lizduose Dzūkijoje užaugo menkos vados

2016-07-22

Jei nelyja lietus ir nepučia stiprus vėjas, gandralizdyje ties Žuvinto rezervato direkcija gandriukai nuolat miklina sparnus ir net gerokai atsiplėšia į orą nuo lizdo. Šiųmetei vadai plasnoti sparnais pavyksta kur kas laisviau, nei pernai, nes lizde – vos pora jauniklių. Du jauniklius tėvai išmetė dar nepadaiguotus. Išmesti gandrų jaunikliai šią vasarą  – ne naujiena. Taip būna, kai šiuos paukščius ištinka badmetis. Keletą metų iš eilės toji pora labai gerai atitinka statistinius Dzūkijos gandrų vidurkius.

Skaityti daugiau

Žuvinte vasara ne visiems dosni

2016-07-05

Žuvinto apylinkėse, kaip ir pernai, vasaros pirmoji pusė išpuolė neįprastai sausa. Gal besikeičiantis klimatas, o gal kintantis ūkininkavimas ežero kaimynystėje nulėmė akivaizdžius rezervato gyvosios gamtos pokyčius.

Kai tik liepos pradžioje įsidrąsina žąsų balsai, gali sakyti, jog į Žuvintą ateina vidurvasaris. Visą mėnesį tyliai keitę plasnojamasiais plunksnas, slapstęsi augalijos tankmėse, žąsys dabar išdrąsėjo kaskart vis gausėjančiu būriu skrenda į aplinkinius laukus ar nušienautas pievas. Kurį laiką pritilęs ežeras vėl pamažu atgyja.

Skaityti daugiau

Daugiau naujienų