Didžiausios Lietuvoje siauralapių gencijonų radvietės, nepaprastai įvairi ir unikali pelkės pakraščio pievų augalija stebino savatigalį susirinkusius Medumėlės, Lietuvos retųjų augalų pažinimo ir apsaugos klubo narius. Patyrinėti Žuvinto biosferos rezervato draustinių susirinko net 36 gamtininkai iš įvairiausių Lietuvos vietų, tame tarpe ir žymiausi mūsų botanikai.
Ekspedicijos dalyviams pavyko pamatyti ne tik elbinį skiautalūpį - orchidinį augalą, kurio vienintelė žinoma augavietė Lietuvoje yra Buktos miškas, bet ir prieš keletą dienų rastą raudonžiedžio beručio radvietę, bei aptikti iki šiol Žuvinto biosferos rezervate nežinotą saugomą dirvinio česnako radvietę, karališkasiais glindes.
Žuvinto pelkės pakraščio pievos yra unikalios ne tik augalų rūšine įvairove, bet ir labai specifine augalija. Laimei, beveik visos šios pievos šiuo metu yra šienaujamos, taip užtikrinant būtiniausiaus skirtingų rūšių ekologinius poreikius. Gaila, keleto pastarųjų metų sausra ir šiųmetinis lietaus trūkumas stipriai jaučiamas šarmingose žemapelkėse – jos gerokai sausesnės, nei turėtų būti. Matyt todėl čia specifiškai saugomos Natura 2000 rūšies – dvilapio purvuolio pavyko aptikti vos keletą egzempliorių.