Po visą birželio mėnesį trukusio balsavimo specialiai skirtoje interneto svetainėje paaiškėjo, kokį savo mylimiausią, unikaliausią ir kraštui būdingiausią paukštį išsirinko dzūkai. Dzūkijos paukščio titulas atiteko vienam iš pačių gražiausių krašto paukščių - kukučiui.
Dzūkijos saugomų teritorijų gamtininkai, kultūros paveldo specialistai balsavimui siūlė visą sąrašą paukščių rūšių, kurios lokaliai paplitę Dzūkijoje, čia dažniau sutinkamos, nei kituose regionuose. Tokių, kurie ypač susijusios su dzūkų tautosaka, papročiais, pasakomis, dainomis, yra lengvai atpažįstamos ir žinomos. Iš didelio skaičiaus - net 53 paukščių rūšių, sulaukusių rinkėjų dėmesio, akivaizdžiais lyderiais be kukučio, buvo kurtinys ir pilkoji gervė. Pirmomis dienomis šių paukščių populiarumas buvo beveik vienodais, tačiau įpusėjus balsavimui, kukučio persvara didėjo, jis surinko 16,8 proc. po jo sekęs kurtinys - 13,3 proc. balsų.
Dabar visi mes, o ypatingai tie, kas užsiima turizmo, pirmiausia pažintinio vystymu, turės labai gražų Dzūkijos gamtos simbolį. Kaip ir kitų šalių regionuose, išsirinkusiuose savo paukštį, tokius simbolius gali matyti daugybėje vietų - kaip suvenyrus, emblemose, kalendoriuose. Kukučio, kaip ir nacionalinio Lietuvos paukščio baltojo gandro vizualinis panaudojimas nebus specialiai reglamentuojamas. Tad kiekvienas, kam yra svarbus Dzūkijos gamtos unikalumas ir grožis, turėtų neužmiršti kukučio.
Dzūkijos paukščio rinkimą inicijavo Dzūkijos saugomų teritorijų specialistai, pažymėdami Etnografinių regionų metus. Rinkimus remia Dzūkijos rajonų savivaldybės.
10 faktų, kurių gal nežinojote apie kukutį
AP